Spółdzielnia Mleczarska w Skarszewach działa w formie spółdzielczej nieprzerwanie od momentu powstania do dnia dzisiejszego. Głównym celem zapisanym w statucie spółdzielni nie jest zysk, tylko działalność dla dobra członków spółdzielni.

Dlatego też, w swojej działalności, koncentrujemy się na produkcji wysokiej jakości serów i masła wytwarzanych wyłącznie z najlepszego mleka skupowanego od naszych dostawców.

W naszych produktach nie znajdziecie tak powszechnie teraz stosowanych zamienników obniżających koszty. Nie zastępujemy tłuszczu mlecznego tłuszczami roślinnymi. Nie dodajemy skrobii ziemiaczanej. Nie stosujemy zagęstników, wypełniaczy i tym podobnych dodatków. Produkujemy tradycyjnymi metodami stosując najnowsze osiągnięcia techniki i technologii.

Największą nagrodą dla nas jest zadowolenie klientów, mogących poznać smak prawdziwego masła i smak prawdziwych serów. Bardzo cenimy sobie także nagrody uzyskiwane na ocenach i targach, jak ZŁOTA MLECZNA REWIA dla sera SZENEKER przyznana nam na Międzynarodowych Targach Gdańskich w maju 2010 roku.